Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 14367025



*

nr 1436 7025


Skulptur

Keramik, Aluminia, Danmark. Höjd: 33 cm


Utrop:

600 kr

Såld:

1.000 kr

Sista tid för bud online:

måndag 6 december 2021
kl 19:43:54


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
30/11 18:47:56 1      100 kr
1/12 07:58:11 2      200 kr
1/12 18:08:47 3      200 kr
1/12 18:08:47 2      200 kr (Budbetjänt)
1/12 18:09:03 3      250 kr
4/12 13:47:55 4      300 kr
5/12 18:38:15 5      350 kr
6/12 19:35:13 6      500 kr
6/12 19:35:37 7      600 kr
6/12 19:36:38 6      700 kr
6/12 19:37:43 7      800 kr
6/12 19:37:55 8      900 kr
6/12 19:38:17 7      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: aluminia danmark dansk dansk design danska danskt europa keramik konsthantverk norden skandinavien skandinavisk skulptur
  • 1018 Bordsuppsats
    skålar, ett par, Brons/opalinglas, 1800-tal. Diame..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 20:42
  • 1017 Bordsuppsats
    skålar, ett par, omkring 1800, Frankrike, brons/kr..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 19:53
  • 8206 Brevpress
    brons/sten, putto. Längd: 13 cm, höjd: 11 cm
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 20:11
  • 8129 Figurkärl
    3 st, Sydamerika, lergods, Höjd: 10-15 cm
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 20:52
  • 8025 Glasskulpturer
    14 st, FÃ¥glar & fiskar, + brevpress, FM konstglas,..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 20:56
  • 8123 Ikoner
    8 st, Mogens Leander, Danmark, patinerad metall, 2..//
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 20:22




Ladda ner broschyr